Menu

Ziemia: energia i bóstwo

16 lutego 2020 - Bóstwa, Hexah
Ziemia: energia i bóstwo

Ziemia stanowi najstabilniejszy z pierwiastków. Patronuje harmonii i porządkowi, nakierowując działania śmiertelników na praworządność i chłodną kalkulację zdarzeń.

Po obu stronach towarzyszą jej Życie – które w niej znajduje swój początek i zasiewa ziarno początku istnienia oraz Ogień – symbol siły i pierwotnie zakorzenionych pokładów energii.

Od swoich użytkowników energia Ziemi wymaga dyscypliny, przez co szczególnie chętnie kształtują ją naukowcy oraz skupieni na modlitwie duchowni. Za przewodnictwo obierają ją także ci spośród wojowników, którzy przedkładają sztukę walki nad wykorzystanie siły jednostki.

Do pierwiastka Ziemi najbliżej jest rasie krasnoludów, którzy w swojej kulturze upodobali sobie pracowitość i systematyczność, cenią przy tym tradycję oraz przykładają wiele wagi przekazywaniu z pokolenia na pokolenie wiedzy praktycznej i historycznej.

Magia związana z tym żywiołem będzie przede wszystkim zdolna zmieniać strukturę naturalnego podłoża – wywoływać trzęsienie ziemi czy kruszyć jej powłokę. Energia ta będzie także odpowiadać za zwiększanie wytrzymałości użytkownika, między innymi poprzez osłonięcie jego skóry ochronną powłoką. W tandemie z magią Życia Ziemia odpowiada również za kontrolowanie roślinności, która może obdarzyć czarującego swoimi owocami lub wspomóc w ataku.