Menu

Woda: energia i bóstwo

8 grudnia 2019 - Bóstwa
Woda: energia i bóstwo

Woda to energia, która napędza świat. Niejeden mieszkaniec krain miał już do czynienia z niszczycielską siłą fal topiących okręty i zalewających przybrzeżne domy. Woda jednak jest również dawcą Życia, co czyni ją bliską tej esencji.

Żywioł ten kojarzy się z nadejściem nieuniknionego i niepowstrzymanego. Woda w opinii społecznej funkcjonuje jako symbol mocy, gwałtowności, wojny oraz zemsty. To właśnie ona napędza maszynerię cyklu żywiołów Hexah i daje jej moc, za sprawą której wszystko w odpowiednim czasie rodzi się i umiera.

Bóstwa kojarzone z tą energią patronują najczęściej żołnierzom, marynarzom oraz mówcom i politykom, wierzącym w siłę grupy. Żywioł wody odpowiada zarówno za życiodajność, wigor jak i darowanie śmiertelnikom siły do walki z codziennością.

Esencję tę można przekuć w zaklęcia odpowiadające przede wszystkim za obronę – w tym tworzenie lodowych barier czy możliwość uwięzienia jednostek przeciwnika w zamarzającym zbiorniku wodnym. Zmiana stanu skupienia cieczy pozwala także na tworzenie strzelistej broni czy odcięcie wroga od wody jako życiodajnego płynu. W tandemie z magią powietrza, energia ta jest w stanie wpływać na niszczycielską siłę sztormu.

Domena: woda, gniew, siła, wojna i zemsta..