Menu

Powietrze: energia i bóstwo

1 grudnia 2019 - Bóstwa
Powietrze: energia i bóstwo

Powietrze znajduje się na Hexah bezpośrednio po śmierci i jest metaforycznie pierwszym odruchem, jaki powstaje w nicości: ideą. Wszystko, co następnie powstanie, zawiera się w myśli zawartej w tej energii.

Nieprzewidywalność podmuchów wiatru oraz ich siła sprawcza, nadająca kierunek wytworom innych żywiołów, wiązana jest z wolnością, swobodą stylu życia oraz ekspresji, a przy tym artyzmem i sztuką; szczególnie poezją i teatrem. Chociaż to dopiero woda nada tym ideom należytą siłę, bez powietrza nic nie miałoby spójnej formy i celu. Można powiedzieć że nadaje sens dziełom świata.

Jako istocie boskiej, przypisuje się mu zmienną naturę, chaos, a nawet szaleństwo. Wśród mistyków oddanych temu bytowi można znaleźć przede wszystkim badaczy umysłu. Bóstwo wiatru przede wszystkim patronuje miłośnikom wolności i artystom, a także przestępcom, którzy wierzą w zmienność sytuacji i toczącą się kołem fortunę, zdolną odwrócić bieg każdej historii na korzyść jej bohatera.

Esencję tę można przekuć w zaklęcia ze szkoły psychokinezy, w której przede wszystkim zawiera się telepatia oraz telekineza. Za ich pomocą można komunikować się na poziomie myśli, zsyłać wizje i mącić zmysły, przewidywać przyszłość i poznawać przeszłość oraz poruszać przedmioty bez ich dotykania i sterować podmuchami wiatru.

Domena: wiatr i powietrze, radość, sztuka, wolność i szaleństwo.