Menu

Ludzie

6 czerwca 2020 - Hexah, Rasy
Ludzie

Główny żywioł: Woda

Ludzie to przedstawiciele najbardziej rozproszonej terytorialnie rasy. Niezwykle płodni i ekspansywni, szybko rozprzestrzeniają się na okoliczne ziemie, na co wpływa ich naturalny talent do rolnictwa oraz hodowli, szczególnie, że stabilne warunki życia sprzyjają zakładaniu dużych rodzin. Żyją długo: śmierć przychodzi po nich dopiero po ponad sześćdziesięciu latach egzystencji, a większość społeczeństw szybko uznaje swoje dzieci za dorosłe. Zazwyczaj jest to szesnasty rok życia.

Ludzie łatwo się dostosowują. Są najbardziej różnorodną wewnętrznie rasą. Łatwo zmieniają wagę – w krainach żyje wielu ludzi bardzo chudych i równie wielu otyłych. Łatwiej niż innym jest też im zbudować muskulaturę czy odzyskać formę po porodzie. Owłosienie rośnie im na całym ciele, chociaż u kobiet jest znacznie mniej obfite. W zależności od mody panującej w danym regionie, mężczyźni zapuszczają brodę, wąsy albo golą się na gładko. Wybiera się także różne fryzury i długość włosów. Kolor owłosienia waha się od jasnego blond i platyny, przez brązy, aż po kruczą czerń. Tęczówki przybierają barwę: brązową, niebieską lub zieloną. Przeciętny człowiek mierzy od stu pięćdziesięciu do stu dziewięćdziesięciu centymetrów. Mężczyźni zazwyczaj są wyżsi niż kobiety. Dymorfizm płciowy jest wyraźnie widoczny i wpływa na kulturę tej rasy.

Przedstawiciele tej rasy są ciekawscy, gwałtowni i skorzy do rywalizacji, co w rezultacie przekłada się na wojowniczość. Można powiedzieć, że dla tych Świadomych nie ma granic, których nie da się przekroczyć – nie ważne czy trzeba zrobić to statkiem, pieszo, czy też toporem rozbijającym czaszki wrogów. Do obcych sobie zwyczajów podchodzą z zaciekawieniem i chętnie je asymilują. Po ataku na inne plemiona ludzi czy też przedstawicieli pozostałych ras bardzo często przejmują wiele elementów podbitej kultury do swojej własnej. Spośród Świadomych to oni przodują w zamiłowaniu do podróży. Na statkach i okrętach najczęściej widuje się ludzi. To oni zasilają największą liczbę karawan i to pośród nich znajduje się najwięcej odkrywców oraz pionierów. Mają też naturalną smykałkę do sprawnego wykorzystywania darów natury. Bardziej introwertyczni przedstawiciele rasy realizują swoje pasje poprzez prowadzenie badań nad przyrodą i prawami władających światem. 

Ludzie, aby czuć się bezpiecznie, ograniczają nie tylko cudzą wolność, ale nierzadko też wybierają wzajemną kontrolę kosztem własnych swobód. Cenią sobie silną władzę, hierarchię oraz ścisłe struktury społeczne. Częściej niż inne rasy wspierają ustroje autorytarne.

Kultura tej rasy to mozaika zwyczajów różnego pochodzenia. Wyraźnie uwidacznia się to w sztuce, która jest mocno odtwórcza. Zazwyczaj czerpią wzorce z natury albo zapożyczają je od przedstawicieli innych ras. Chociaż nie można powiedzieć, że ludzie nie lubią sztuki, większość z nich uważa artystów za darmozjadów, a ich pracę za mało wartościową. Szacunek względem tradycji bywa różny w różnych pokoleniach – młodzi często są mniej przywiązani do przeszłości. Ludzie, jako rasa żywiołu Wody, niejako związana też z potęgą Życia, dostosowują się do środowiska, w którym funkcjonują. Wpływa to na duże zróżnicowanie grup społecznych, zamieszkujących różne regiony.