Menu

Czym jest Hexah?

17 października 2019 - O Projekcie
Czym jest Hexah?

Grupa zapaleńców związana ze światkiem Tekstowych Gier Fabularnych postanowiła stworzyć dla Was i dla siebie coś nowego. Bardzo często spotykaliśmy na swojej drodze gry, które nie spełniały naszych oczekiwań, z czasem liczba dostępnych opcji zaczęła się kurczyć aż właściwie nie zostało nic co by nam odpowiadało. Dlatego też zaczęliśmy tworzyć Hexah, platformę, na której moglibyśmy stworzyć grę wg własnej wizji, zorganizowanej po swojemu. Jednocześnie chcemy by z tej wolności kreacji mógł skorzystać każdy aby bez względu na poziom skomplikowania swojej wizji mógł ją urzeczywistnić. Chcemy stworzyć mechanizm, który byłby samo zarządzającym się organizmem. Platformę, która podobnie jak Discord pozwalałaby tworzyć własne serwery, ustalać na nich własne zasady, kreować świat w fabularny i mechaniczny sposób. Światy takie nazywać będziemy Shardami, odłamkami większej całości.

W samym systemie zakładać się będzie jedno konto, które pozwoli dołączać do dowolnej liczby Shardów. Na każdym z nich będzie można mieć określoną przez Twórcę liczbę postaci. Każdy Shard będzie mógł włączyć przygotowane przez nas moduły, które pomogą w tworzeniu gry fabularnej jak i podstaw gry mechanicznej.

Prócz samej platformy tworzymy też zręby świata fabularnego, który połączy wszystkie Shardy. Oczywiście to czy ktoś skorzysta z jego dobrodziejstw będzie opcjonalne. Równie dobrze można stworzyć całkowicie odrębny i niepowiązany świat w dowolnym settingu.

W chwili obecnej prowadzimy prace developerskie, o których postaramy się was informować na łamach tej strony.

Pozdrawiamy
Hexah Team