Menu

Czy Hexah to tylko platforma?

25 października 2019 - Hexah
Czy Hexah to tylko platforma?

Jak napisał Marcin, oprócz samej platformy, jaką ma być Hexah, pracujemy nad światem bazowym dla projektu, który odziedziczył nazwę od całego projektu. Jednocześnie, będzie on posiadał opcjonalną możliwość podpinania pod niego innych Shardów, o czym napiszemy Wam w niedalekiej przyszłości. Tymczasem zaś, przedstawiamy Wam zrąb fabularny nowego świata. Nie tak obcego dla fanów gier typu tgf, jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka.

Hexah: Wprowadzenie do uniwersum.

Wedle starych legend, kiedy byliśmy u krańca dawnej ery, na równi ze śmiertelnikami po ziemi stąpali bogowie. Mówi się, że to oni sprowadzili na nasz świat armagedon, a następnie opuścili go, aby dać mu czas zakwitnąć na nowo, odrodzić się. Wiele prawideł wywróciło się do góry nogami.  Znana nam rzeczywistość upadła, aby zmienić się i powstać z kolan.

Dzisiejsi mieszkańcy nazywają swój nowy dom Odrodzonymi Krainami, albo rzadziej Deltą, bardziej naukowo, słowo te albowiem oznacza ujście kanału mocy znanego jako Hexah (o którym więcej informacji znajdziecie w opisie kosmologii), który stanowi podstawę metafizyczną uniwersum. Chociaż niektórzy badacze doszukują podobieństw między starym, a nowym, bezdyskusyjnym faktem jest to, że większość lądów pozostaje nieodkrytych, czekając na eksplorację odkrywców i podróżników. Odrodzone Krainy to nieprzystępny świat pełen dzikiej przyrody, nieznanych miejsc oraz pogrzebanych ruin dawnych cywilizacji.

Żyjemy w świecie po apokalipsie.

Cztery rasy, które powszechnie uważa się za rozumne i cywilizowane, nazywa się wspólnie Świadomymi. Dzisiejsi ludzie, krasnoludy, elfy oraz orkowie w większości narodzili się nowej erze, a starsi z nich, najczęściej nie pamiętają żadnych szczegółów przed apokalipsą, a ich wspomnienia niejednokrotnie zostały zniszczone przez magię i chaos czasu przejściowego. Istnieją nieliczne przypadki tych, którzy pamiętają – chociaż nikt nie umie nawet określić, ile lat minęło od czasu Upadku. Dzisiaj, co ważniejsze, Rasy żyją najczęściej we wspólnych ośrodkach cywilizacji i choć bywa, że podział między nimi jest wyraźny, nie ma miejsc, w których funkcjonowaliby samotnie.

Ośrodki, serca cywilizacyjne to kolebki współczesnych, dopiero co rozwijających się kultur. W miejscach tych obudzili się, jakby z przerażającego snu liczni Świadomi, którzy mieli stać się ojcami i matkami narodzonych w Nowej Erze. To oni założyli pierwsze miasta, chociaż to do późniejszych pokoleń będzie należało odkrycie Odrodzonych Krain i zagospodarowanie ich. Czy idee i dzieła Świadomych przetrwają próbę czasu?

Wy również urodziliście się w jednym z takich miejsc, stąd rozpoczynając Waszą podróż – niezależnie, jaka ona będzie i jaką historię opowie Wasze życie.

Odrodzone Krainy, powoli podnosząc się po upadku, nieznane i tajemnicze nie są jedynym, determinującym uniwersum wyznacznikiem. Drugim z nich jest wcześniej wspomniany Hexah – pomost między światem Potęg, tajemniczych i obcych nam bytów, a Deltą. Nie trzeba mieć żadnego rzadkiego talentu, aby móc sięgnąć do tego kanału i móc czynić magię; każdy, kto dołoży wysiłku, aby zrozumieć i poznać receptury oraz użyje odpowiednich komponentów, będzie mógł to zrobić. Niektórzy studenci tych technik, odrzucając teologiczne podejście, sami siebie nazywają magami. Inni zaś, wierząc że Potęgi są dawnymi, albo też nowymi Bogami, tworzą dookoła Hexah oraz magii religie, które być może staną się ważnymi elementami rodzących się, młodych kultur.

Podsumowując…

…przed Wami staje nieodkryty, postapokaliptyczny świat, który zostanie zasiedlony i rozwinięty przez Was, graczy. Będziecie tworzyć i odbudowywać kultury, religie, miasta i być może niegdyś silne państwa, jednocześnie eksplorując nieznane lądy, odnajdując skarby dawnych cywilizacji, jak i mierząc się z niebezpieczeństwami, jakie czaić się będą na Odrodzonych Krainach. Otwarty świat ma dać Wam swobodę w prowadzeniu własnych wątków i opowieści, zarówno prywatnych, personalnych historii, jak i wydarzeń na skalę globalną.

Życzymy miłej zabawy!

PS: Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.